Lokalizacja.

Zlokalizowane jest na terenie XIX wiecznego zespołu parkowo-pałacowego w Łabuńkach. Na początkowym etapie działalność obejmowała wyjazdy do domów pacjentów, od stycznia 2000 roku oficynę zachodnią przekształcono i rozpoczęła się działalność oddziału stacjonarnego.

W 2020 zakończono kolejną rozbudowę. Jej celem było zwiększenie liczby przyjmowanych pacjentów oraz utworzenie miejsca, które odbiega od surowego wyglądu sal szpitalnych i tworzy miejsce wyjątkowe. Na ostatnim etapie życia pacjentów, chcemy stworzyć miejsce stanowiące namiastkę domu, dające poczucie bezpieczeństwa.

Misja

Świadomość nieuleczalnej choroby jest ciężkim doświadczeniem.

Chorzy przyjmowani do naszej placówki to osoby, które każdego dnia walczą z bólem i cierpieniem. Ważne jest więc, aby zadbać zarówno o kompleksową opiekę medyczną, jak i wsparcie psychiczne. Personel hospicjum każdego dnia wkłada ogrom pracy i serca, aby to zrealizować. Dodatkowo, na pomoc pracowników oraz wolontariuszy mogą liczyć rodziny.

Trud opieki i wizja nadchodzącej śmierci bliskiej osoby to niezwykle trudna sytuacji. Mamy tego świadomość, dlatego też otaczamy modlitwą całe rodziny oraz dajemy możliwość podzielenia się swoimi odczuciami w trakcie rozmowy.

Przyjęcie.

W celu przyjęcia do Hospicjum Santa Galla konieczne jest złożenie poniższych dokumentów:

  • skierowanie od lekarza
  • karty informacyjne o przebiegu leczenia
  • zgoda osoby ubiegającej się o przyjęcie lub jej opiekuna
  • dokument tożsamości
  • potwierdzenie ubezpieczenia

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce Hospicjum -> Dla Pacjenta.

Chory oraz rodzina nie ponoszą żadnych kosztów opieki, zarówno w przypadku Hospicjum stacjonarnego, jak i domowego.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Oddziałem.

About Us

Wolontariat

Chcesz stać się
częścią naszego zespołu?

Wystarczy zapał, trochę wolnego czasu oraz otwarte serce.

Nasza opieka jest bezpłatna.

Środki na bieżące potrzeby w dużej mierze pozyskiwane są przez organizację akcji, wydarzeń charytatywnych oraz dobrowolne wpłaty ludzi dobrego serca.