W niedzielę, 14 marca 2021 odbyła się pierwsza w tym roku kwesta, będąca jedną z form realizacji programu szkolnego, w ramach akcji Pola Nadziei.

Uczniowie najmłodszych klas, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, wręczali parafianom Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, własnoręcznie wykonane żonkile. Już niebawem, będziemy mogli podziwiać te piękne kwiaty, stanowiące symbol nadziei, w naszym hospicyjnym ogrodzie. Tymczasem, wolontariusze wraz z opiekunami, wyszli z małą zapowiedzią wiosny, tworząc kwiaty z papieru. Stanowiły one również podziękowanie dla wszystkich osób, które zaangażowały się w zbiórkę na rzecz pacjentów Hospicjum Santa Galla.

Co roku, wraz z początkiem roku, placówki edukacyjne organizowały wiele kwest, zbiórek, konkursów, w związku z realizacją programu szkolnego, który stanowi II etap kampanii Pola Nadziei. Pandemia COVID-19 ograniczyła naszą współpracę. Jednakże, stopniowo, z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa, próbujemy przywrócić część planowanych wydarzeń.

Ogromne podziękowania dla wszystkich osób, zaangażowanych w niedzielną kwestę, zarówno uczestników, jak i organizatorów!

Słowa kluczowe: kwesta, pola nadziei

Zobacz także

Nasza opieka jest bezpłatna.

Środki na bieżące potrzeby w dużej mierze pozyskiwane są przez organizację akcji, wydarzeń charytatywnych oraz dobrowolne wpłaty ludzi dobrego serca.