Z radością informujemy Was, że żonkile rozkwitły w naszym przyhospicyjnym ogrodzie. Kwiat ten jest międzynarodowym symbolem nadziei, używanym w kampanii Pola Nadziei, której jesteśmy uczestnikiem.
Z nadzieją więc wchodzimy w ten wiosenny czas, jednocześnie okres II etapu akcji Pola Nadziei. Niech wszelkie nadchodzące akcje kończą się sukcesem, w końcu mamy jeden, ważny cel. Pomoc naszym wspaniałym pacjentom. Nasi wolontariusze mają ogromne pokłady sił i zapału przez cały rok, działają prężnie, mimo że czasami ich nie widać i nie słychać. Wkrótce jednak będziecie mieli co raz więcej okazji, aby ich spotkać. Wynika to z faktu, iż rozpoczynamy czas kwest przy kościołach parafialnych.
Ostatnie inicjatywy, ze strony współpracujących z nami Szkół i Przedszkoli:
1.Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy wyszła z inicjatywą wsparcia Hospicjum w formie kiermaszu świątecznego. Wydarzenie odbyło się przy udziale uczniów, rodziców, nauczycieli oraz całej parafii św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy.
2. Szkoła Podstawowa w Borowinie Sitanieckiej również zajęła się przygotowaniem kiermaszu na terenie swojej placówki. Szkolna społeczność zjednoczyła się i wspólnymi siłami udało się zrealizować założony cel, jakim była zbiórka funduszy dla pacjentów Hospicjum Santa Galla.
3. Podobnie Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu wykorzystując okres świąteczny i kreatywność uczniów, zorganizowała w ramach lekcji warsztaty podczas których utworzone zostały dekoracje świąteczne.Palmy, kartki, pisanki i stroiki zostały sprzedane na szkolnym kiermaszu, a uzyskane środki przekazane na rzec Hospicjum.
4. Szkoła Podstawowa nr 6 w Poznaniu cały czas realizuje swój cel, jakim jest zakup dla nas pompy żywieniowej Ostatnia akcja w formie sprzedaży owsa, stanowiącego idealną ozdobę świąteczną, przybliża do uzbierania całej kwoty.
5. Twórczość młodych osób nie zna granicy, a koordynatorzy akcji Pola Nadziei dokładają wszelkich starań aby ją spożytkować i rozwijać. Zarówno u tych najmłodszych i mamy tutaj na myśli Przedszkole „Mamy Siebie” w Hrubieszowie, które przekazało własnoręcznie wykonane stroiki dla pacjentów, ale również trochę starszych.Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu zrobiła przemiłą niespodziankę chorym, tworząc dla nich kartki.
6. Na koniec jeszcze bohaterska postawa Szkoły Podstawowej w Łosińcu, która zareagowała na nasze prośby, zbierając produkty, na które jest największe zapotrzebowanie w Hospicjum, już niebawem zostaną one przekazane.
7. Szkoła Podstawowa w Kraśniczyn przeprowadziła akcję jojo, w wyniku której sprzedana została spora ilość gadżetów, a w konsekwencji  zebrane środki dla pacjentów.
Za wszystkie działanie ogromnie dziękujemy!

Słowa kluczowe: akcje, hospicjum, polanadziei, pomagamy

Zobacz także

Nasza opieka jest bezpłatna.

Środki na bieżące potrzeby w dużej mierze pozyskiwane są przez organizację akcji, wydarzeń charytatywnych oraz dobrowolne wpłaty ludzi dobrego serca.